ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه خطوط قرمز و نکات طلایی چیدن دکوراسیون خانه‌های مستطیلی

خطوط قرمز و نکات طلایی چیدن دکوراسیون خانه‌های مستطیلی

تخمین زمان مطالعه

9دقیقه
سه شنبه 30 دی 1399

تخمین زمان مطالعه

  9  دقیقه

نحوه چیدمان دکوراسیون خانه، اولین چیزی است که سلیقه و خوش ذوقی یک خانواده امروزی را به رخ بقیه می‌کشد. در همان حال، چیدن دکوراسیون و تصمیم گیری درباره آن کار راحتی نیست و معمولا معیار هایی مانند نقشه و طرح ساختمان در نحوه چیدن دکوراسیون تاثیر مستقیمی دارند.

معمولا انتخاب و چیدن دکوراسیون خانه هایی که نقشه مستطیلی دارند کمی سخت تر است. اگر نقشه خانه شما مستطیلی است و این موضوع کمی شما را ناراحت کرده است باید بگوییم که اصلا جای ناراحتی و نگرانی نیست. با خواندن این مقاله علاوه بر آن که مناسب ترین دکوراسیون را برای خانه خود انتخاب خواهید کرد آن را به گونه ای خواهید چید که همه از خوش سلیقگی شما مات و مبهوت باقی بمانند.


چیدن دکوراسیون اتاق خواب های مستطیلی شکل با وسایل زیاد

معمولا چیدن و خرید دکوراسیون برای اتاق ها به ویژه اتاق خواب های مستطیل شکل با حجم زیاد وسایلی که باید در آنها قرار بگیرد، کمی سخت تر است و نیاز به دقت بیشتری دارد. 

جا دادن وسایلی مانند کمدلباس، تخت خواب و میز‌تحریر که به نسبت فضای زیادی را اشغال می‌کنند کمی چالش برانگیز است. پس باید وسایل اتاق خواب را به نحوی انتخاب کرده و بچینید که کمترین فضای ممکن را اشغال کنند.

استفاده از تخت های تاشو در چیدمان اتاق خواب های مستطیلی

1. استفاده از تخت های تاشو، اولین و بهترین انتخاب 

تخت های تاشو که به آن ها اصطلاحا تخت کم‌جا نیز گفته می‌شود، بهترین انتخاب برای اتاق خواب هستند. این تخت ها معمولا دارای قفسه، کمد و میز تحریر هم هستند و در کمترین فضای ممکن می‌توانند همه آن ها را در کنار هم برای شما مهیا کنند. 

استفاده از کمد با درب ریلی برای چیدمان اتاق های مستطیل شکل

2. درب کمدها، مهم ترین مشکل اتاق خواب های کوچک و مستطیلی

معمولا افرادی که سرویس خواب های چندتکه را برای اتاق خواب خود انتخاب می‌کنند، با مشکل باز نشدن کامل در کمدها و کمدهای دیواری روبه رو می‌شوند. به شما پیشنهاد می‌کنیم زمان ساخت کمد دیواری یا خرید کمد لباس، مدلهایی که درب ریلی یا کشویی دارند را انتخاب کنید.

3. کاغذ دیواری، ساده ترین چیزی که اتاق شما را بزرگتر نشان می‌دهد

زمانی که اتاق خواب با وسایل و سرویس خواب چیده و پر می‌شود بسیار کوچکتر از حالت واقعی خودش دیده خواهد‌شد. ساده ترین کاری که فضای اتاق شما را کمی بزرگتر نشان خواهد داد، استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های روشن و طرح های ساده است که با قیمت مناسب در طرح های متنوع قابل تهیه است.

استفاده از تخت خواب مناسب در دکوراسیون های مستطیلی

4. بزرگی تخت و سرویس خواب، مشکل اساسی اتاق خواب های مستطیلی

بهتر است زمان خرید سرویس خواب برای اتاق خواب کوچک خود علاوه بر اندازه تخت، مواردی مانند میزان فضایی که پاتختی، میز‌آرایشی و دراور ها اشغال می‌کنند را هم در نظر بگیرید. معمولا برای فضاهای مستطیل شکل تخت‌های سلطنتی با اندازه بسیار بزرگ و ارتفاع زیاد گزینه مناسبی نیستند و بهتر است دور آنها را خط بکشید.

چیدن پذیرایی های مستطیل شکل


نکات طلایی برای چیدن دکوراسیون پذیرایی مستطیلی شکل

پذیرایی تنها قسمتی از خانه شماست که دکوراسیون آن به چشم همه می‌آید. این موضوع اهمیت رعایت دقت و ظرافت را برای انتخاب دکوراسیون و نحوه چیدمان آن بسیار بالا می‌برد. برای این کار، بایدها و نباید های بسیاری وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

1. کوچک شدن فضا با قطاری از مبلمان در دکوراسیون پذیرایی مستطیلی

در خانه های مستطیلی، وسایل باید به گونه ای چیده شوند که کشیدگی و مستطیلی بودن فضا کمتر نشان داده شود. به هیچ وجه وسایل به خصوص مبلمان را به صورت قطاری، کنار هم قرار ندهید.

استفاده از مبل ال برای دکوراسیون خانه های مستطیل شکل

2. از مبلمان طرح L برای خانه های مستطیلی استفاده کنید

مبلمان های طرح ال به دلیل طراحی خاصی که دارند علاوه بر این که جا و فضای کمتری را اشغال می‌کنند، فضا را کمتر مستطیلی و کشیده نشان می‌دهند. این نوع مبلمان بسته به سلیقه شما می‌تواند انتخاب خوبی برای پذیرای مستطیلی شکل خانه شما باشد.

3. چیدمان پذیرایی به صورت چندبخشی

فضای مستطیلی این امکان را به شما می‌دهد که فضاهای جداگانه و مختلفی را بتوانید برای آن در نظر بگیرید. برای مثال جداشدن قسمتی از پذیرایی همراه با کاناپه و میز تلویزیون به عنوان نشیمن و قسمت دیگری با مبلمان سلطنتی برای پذیرایی از مهمان از شیوه های رایج فضاسازی در پذیرایی های مستطیلی شکل است.

4. استفاده از میز ناهار خوری در پذیرایی، ایده شیک و کاربردی

شما به راحتی می‌توانید میز و صندلی ناهار خوری خوری را در پذیرایی به شکلی قرار دهید که علاوه بر جداشدن و استفاده مناسب از فضا، میزان کشیدگی آن را کمتر نشان دهد.

5. استفاده از کاغذ دیواری تیره روی دیواره های کناری

دیواره های کناری در حقیقت همان دیواره هایی هستند که عرض مستطیل فضای شما را تشکیل می دهند. تیره کردن این دیواره ها با کاغذ دیواری های شلوغ و تیره فضای شماره را کمتر مستطیلی نشان خواهد داد.


چند نکته مهم برای استفاده بهینه از آشپزخانه های مستطیلی

آشپزخانه بخشی از خانه است که بانوان روزانه وقت زیادی را در آن می‌گذرانند. دل‌گیر، شلوغ و کوچک بودن این قسمت مهم از خانه می‌تواند به مرور زمان تاثیر بدی روی روحیه خانم ها بگذارد. آشپزخانه های خانه های بسیاری، مستطیلی، کوچک و دلگیر هستند اما با تکنیک هایی به مرتب ساده می‌توان فضای آن را کمی بزرگتر و دل‌بازتر نشان داد.

1. نورپردازی، سریعترین راه برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه 

نور، مهم ترین عاملی است که یک فضا را بزرگ یا کوچک نشان می‌دهد. در آشپزخانه های مستطیلی از لامپ هایی با نور سفید و به تعداد زیاد استفاده کنید. همچنین انتخاب پرده ای که در روز آشپزخانه را تاریک نمی‌کند، می‌تواند انتخاب مناسبی برای این آشپزخانه ها باشد.

2. از کابینت های رنگ روشن برای آشپزخانه های مستطیلی استفاده کنید

استفاده از کابینت هایی با رنگ روشن که نور را به خوبی منعکس می‌کنند می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک و مستطیلی برای بزرگتر نشان دادن فضای آن باشد.

3. نکته پایانی، خلوت کردن فضا راه موثری برای دل باز کردن آشپزخانه های مستطیل شکل

از شلف های دیواری و قفسه بندی در کابینت ها استفاده کنید. روی میزها، زمین و کابینت ها را شلوغ نکنید و وسایل را داخل کابینت ها قرار دهید تا به این صورت کمبود فضا کمتر به چشم بیاید.

بهترین ایده ها برای چیدمان خانه خای مستطیل شکل​​​​​​​


ایده های ناب برای چیدن مناسب ترین دکوراسیون خانه های مستطیلی

چیدن دکوراسیون خانه جز یکی از دغدغه های مهم یک خانم امروزی و خوش سلیقه به حساب می آید. چیدمان وسایل برای خانه ها معمولا بر اساس طرح و نقشه انجام می‌شود ولی از نطر طراحان چیدن دکوراسیون برای خانه های مستطیل شکل نسبت به سایر خانه ها با نقشه های دیگر کاری چالش برانگیزتر است. اما جای نگرانی نیست. ما در این مقاله مجله اینترنتی بلج سعی کردیم بایدها و نبایدهای چیدن دکوراسیون خانه های مستطیل شکل را به شما آموزش دهیم.

همچنین ما در فروشگاه اینترنتی بلج شرایطی فراهم کرده ایم که به سادگی و فقط با چند کلیک  وسایل مورد نیاز خود مانند سرویس خواب، کمد، شلف دیواری و غیره را با بهترین کیفیت در سریع ترین زمان ممکن برای دکوراسیون خانه خود تهیه بفرمایید.

بیشتر

ورود به فروشگاه

0
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران