فروش ویژه سرویس خواب بلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون داخلی خانه همه چیز در مورد دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی

همه چیز در مورد دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی

تخمین زمان مطالعه

6دقیقه
پنجشنبه 22 خرداد 1399

تخمین زمان مطالعه

  6  دقیقه

حتما شما هم با دیدن عکس خانه های سنتی قدیمی و دیدن چیدمان گلیم های قرمز دست باف با آینه کاری ها و شیشه کاری های رنگارنگ، به یاد دکوراسیون سنتی ایرانی می افتید که این روزها کمتر کسی از آن برای چیدمان منزل خود استفاده می کند.

اگر شما هم دلتان برای این سبک قدیمی و جذاب دکوراسیون منازل سنتی ایرانی تنگ شده در ادامه این مقاله همراه با فروشگاه اینترنتی بلج باشید تا با هم در مورد چیدمان منازل ایرانی به این سبک و المان هایی که در آن به کار رفته است صحبت کنیم. 


دکوراسیون سنتی بدون مبل یا با مبل مسئله این است؟

یکی از مهم ترین و شاید سنتی ترین المان های دکوراسیون سنتی ایرانی این است که افراد برای چیدمان این سبک از دکوراسیون از پشتی های رنگی و ساده به جای مبلمان استفاده می کنند. البته این روزها و با توجه به رایج شدن استفاده از مبل در منازل، استفاده از مبل های سنتی چوبی در این سبک از دکوراسیون بسیار رایج شده است. 

نمایی از منزل ایرانی با فرش دستباف

 
تخت سنتی چوبی در منزل المان فراموش شده دکوراسیون ایرانی
 

از جمله المان های سنتی که در چیدمان اتاق های سنتی از آن به عنوان جایگزینی برای صندلی و مبل های لوکس استفاده می شود می توان به تخت های سنتی قدیمی اشاره کرد. این تخت های سنتی این روزها به دکوراسیون سنتی برگشته و افراد زیادی از آن برای چیدمان محیط نشیمن اتاق پذیرایی و هال استفاده می کنند.


استفاده از فرش دستباف، نمادی از سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

یکی دیگر از المان های بی نظیری که تنها در دکوراسیون منازل سنتی مشاهده می شود، فرش های دستباف با نقش های سنتی از اقوام مختلف در سراسر کشور است. 

استفاده از فرش های سنتی و دستباف، حس و حال گرم و صمیمی را به محیط خانه اضافه می کند و فضا را دلچسب تر از قبل نشان می دهد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید تنها چند المان مهم از دکوراسیون سنتی منازل را به خانه خود اضافه کنید، حتما فرش های دستباف را جایگزین فرش های ماشینی کنید. 


آویزان کردن پرده های طرحدار توری، نوستالژی ترین یادگار چیدمان سنتی 

پرده های توری طرحدار که نور را از لا به لای نقش گل ها به خانه هدایت می کند، خاطرانگیز ترین المانی است که دیگر اثری از آن در خانه های ایرانی دیده نمی شود. اگر شما دوست دارید این نماد زیبا و سنتی را به منزل خود اضافه کنید، پیشنهاد می کنیم تا حتما با رنگ های گرم که متناسب با طرح گلیم و فرشتان است. حال و هوای ایران قدیم را به منزل خود برگردانید. 

البته شما می توانید برای جذاب تر شدن فضای خانه پرده های اتاق خواب را متناسب با رنگ سرویس خواب خود انتخاب کنید و از دو طیف متنفاوت برای پرده های اتاق خواب و اتاق پذیرایی استفاده کنید. استفاده از پرده های ضخیم و بدون پترن از جمله مواردی است که در اتاق خواب های سنتی ایرانی بسیار به چشم می خورد. 


تزیینات سنتی دیوار با گچبری و کاشی کاری

اگر هنوز هم دوست دارید با باز طراحی و بازسازی منزل خود یک خانه ایرانی به تمام معنا برای خود بچینید، پیشنهاد می کنم حتما به موزه های قدیمی که در و دیوارشان با کاشی کاری، شیشه های رنگی و گچبری های بی نظیر طراحی شده است سر بزنید تا ایده های فوق العاده ای برای تزئین و بازسازی منزل خود به دست بیاورید. 

استفاده از شیشه های رنگی، نمادی در دکوراسیون سنتی ایرانی


استفاده از گچبری های رنگی در سقف و طاقچه منازل می تواند هارمونی بی نظیری با تخت چوبی، گلیم دست باف و پرده های رنگی ایجاد کند و یک خانه ایرانی به تمام عیار را به وجود آورد. 


استفاده از وسائل سنتی تزیینی برای بازگشت به سبک دکوراسیون ایران باستان

تا این قسمت از مقاله در مورد کلیه المان ها و ویژگی های منحصر به فرد دکوراسیون ایرانی و سنتی صحبت کردیم اما شاید بسیاری از نکات ارائه شده برای افرادی که دوست دارند تنها از این سبک برای چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق های خود الهام بگیرند اجرایی نباشد. به همین دلیل پیشنهاد ما برای این گروه از عزیزان این است که با استفاده از وسائل سنتی در فضای خانه خود حال و هوای دکوراسیون سنتی را به منزل خود اضافه کنند.

دکوراسیون منازل ایرانی به سبک مدرن


چیدن اکسسوری های سنتی روی میز و طاقچه را از یاد نبرید

اکسسوری های سنتی مانند شمعدانی ها، آینه های رومیزی، فانوس و ظروف تزئینی برای چیدمان روی میز و طاقچه های قدیمی حس و حال سنتی را به منازل مدرن امروزی اضافه می کند. اگر منزل شما فاقد طاقچه های گچری بری شده است، پیشنهاد می کنیم از شلف دیواری به عنوان جایگزین استفاده کنید. 

جایگزینی آباژورهای قدیمی و ترمه های سنتی با دکوراتیورهای مدرن

آباژورها و تابلوفرش ها از جمله وسائل تزئینی ساده ای هستند که می توانند جایگزین دکوراتیوهای مدرنی از جمله تابلوهای نقاشی و گلدان های تزئینی مدرن باشند. شما می توانید با خرید آباژور ایستاده و استفاده از آن در فضای اتاق نشیمن روح مثبت و روشنایی را به منزل خود برگردانید. 
ترمه های سنتی دست دوز نیز از جمله مواردی هستند که به کار بردن آن می تواند بسیار به چشم بیاید. شما می توانید از این المان های ساده در فضای مدرن خانه خود استفاده کنید تا یک خانه گرم و صمیمی به جذابیت خانه های قدیمی داشته باشید. 
 دکوراسیون شیک سنتی ایرانی با میز و صندلی مدرن چوبی

​​​​​​​در این مقاله در مورد کلیه مواردی که می تواند منازل مدرن ایرانی را به سبک خانه های گرم و سنتی قبل برگرداند صحبت کردیم، شما می توانید از ایده های مجله اینترنتی بلج برای طراحی خانه ایرانی خود در سراسر دنیا استفاده کنید و از تماشای رقص رنگ های گرم و صمیمی در فضای خانه خود لذت ببرید. 

حالا نوبت شماست تا درمورد تجربیات و ایده های خود در خصوص چیدمان دکوراسیون سنتی و ایرانی با ما صحبت کنید و تجربیات و ایده های خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.   

بیشتر

ورود به فروشگاه

0
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران