ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون اتاق خواب راهنمای خرید سیسمونی نوزاد، از انتخاب تخت تا تهیه کمد کودک

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد، از انتخاب تخت تا تهیه کمد کودک

تخمین زمان مطالعه

10دقیقه
دوشنبه 24 آذر 1399

تخمین زمان مطالعه

  10  دقیقه

خرید سیسمونی نوزاد از رسم و رسوماتی است که همیشه با خاطرات خوش همراه بوده و هر بار که مادر چشمش به لوازم فرزند دلبندش می افتد، خاطرات خرید در ذهنش زنده می شود. معمولا خانواده عروس خرید لوازم مورد نیاز عضو جدید خانواده یعنی نوزاد را تهیه می کنند اما در حال حاضر بسیاری از افراد بر رسم و رسومات قدیمی چشم بسته اند و تنها به خرید موارد لازم اکتفا می کنند.

اکنون با توجه به شرایط فعلی کشور از نظر اقتصادی و حتی شیوع ویروس کرونا، خرید سیسمونی به یکی از دغدغه های مهم خانواده ها تبدیل شده و بسیاری از افراد واقعا به یک راهنمای خرید سیسمونی نوزاد نیاز دارند. آنچه که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است، تمام مواردی است که قبل از شروع خرید سیسمونی تا آخرین مرحله خرید کوچک ترین وسیله مورد نیاز، باید بدانید. اگر به دنبال یک راهنمای خرید سیسمونی نوزاد برای دکوراسیون اتاق خواب کودک خودهستید، در این مقاله با ما همراه باشید. 

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد


برنامه ریزی برای بودجه خرید وسایل مورد نیاز نوزاد، اولین قدم در خرید سیسمونی 

تعارف را با خودتان و همسرتان کنار بگذارید! حتی اگر هیچ محدودیتی برای هزینه ی خرید سیسمونی ندارید، به این مسئله فکر کنید که با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توانید چشمتان را بر بسیاری از موارد غیر لازم ببندید و همان هزینه را به شیوه ای بهتر برای فرزندتان پس انداز کنید.

 پیشنهادی که داریم این است که در اولین مرحله خرید سیسمونی، هزینه ای که می خواهید برای خرید لوازم سیسمونی در نظر بگیرید را به صورت دقیق و شفاف روی کاغذ بنویسید. 

در مرحله ی بعدی باید لیست دقیقی از اقلام مورد نیاز تهیه کنید. قطعا با توجه به کیفیت، مدل اقلام و حتی برند، هزینه ای که باید برای خرید هر یک پرداخت کنید متفاوت خواهد بود. از این رو به یک لیست دقیق از اقلام نیاز دارید. در این قسمت ما اشاره ی کوتاهی به مهم ترین اقلام سیسمونی خواهیم داشت. 

مهم ترین وسایل سیسمونی کدام اند


مهم ترین اقلام سیسمونی نوزاد کدام اند؟ (چه چیزهایی برای سیسمونی نوزاد باید بخریم؟)

سرویس خواب، اولین و مهم ترین موردی است که باید در لیست خرید اقلام سیسمونی یادداشت کنید. مسائل مهمی وجود دارد که قبل از خرید سرویس خواب کودک باید به آن توجه کنید. به طور مثال اگر مستاجر هستید و برنامه ی اسباب کشی در هر سال از زندگی شما برقرار است، به این موارد فکر کنید که آیا امکان جابجایی سرویس خواب مد نظرتان وجود دارد یا نه! 

به طور مثال اگر قصد خرید سرویس خواب چوبی برای نوزاد را دارید به نحوه نصب و جمع مجدد آن دقت کنید. فضایی اتاق کودک را بررسی کنید و با موارد غیر ضروری آن را پر نکنید!

هر چند که پیشنهاد می شود سرویس خواب نوزاد را به گونه ای تهیه کنید که امکان استفاده از آن تا چندین سال وجود داشته باشد. 

در حال حاضر مدل های مختلفی از سرویس خواب کودک وجود دارد که حتی امکان افزایش اندازه و سایز آن نیز موجود است که برای مشاهده آن ها می توانید به صفحه خرید سرویس خواب مراجعه کنید. تنوع بالای سرویس خواب های کودک در بازار به گونه ای است که واقعا نیازی نیست نگران پیدا نشدن مدل مد نظرتان باشید! 

بلکه مواردی که باید نگران آن باشید این است که این سرویس خواب قرار است تا چه حد آرامش و آسایش را فراهم کند. از این رو در این قسمت به مهم ترین نکاتی که در خرید سرویس خواب باید در نظر داشته باشید اشاره خواهیم کرد. 

بهترین سرویس خواب نوزاد برای سیسمونی


مهم ترین مواردی که در خرید سرویس خواب نوزاد باید بررسی کنید! 

چند مورد اساسی وجود دارد که با توجه به نیازتان باید اهمیت هر یک از این موارد را مشخص کنید و به دنبال تخت های این چنینی بگردید. به طور مثال دارا بودن حفاظ و نرده از مواردی است که نمی توان نسبت اهمیت آن چشم پوشی کرد. موارد مهم دیگر در خرید تخت نوزاد عبارت اند از: 

•    استحکام و مقاومت تخت 

•    جنس تخت و تشک آن 

•    قابلیت نصب و جمع آوری مجدد تخت برای جابجایی 

•    امکان استفاده از تخت در سال های آینده (تخت های قابل استفاده برای کودک و نوجوان)

•    امکان قرار دادن تخت نزدیک به تخت والدین (چرخدار بودن یا متحرک بودن تخت)

•    مجهز کردن لبه های نرده تخت به ضربه گیر جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به صورت و دهان


انتخاب کمد مناسب برای نوزاد در سیسمونی 

بعد از سرویس خواب، مهم ترین موردی که باید برای اتاق نوزاد تهیه شود، کمد است. تنوع کمدهای کودک و نوجوان در حال حاضر بسیار گسترده است. بعد از مبحث رنگ که بهتر است از اصولی روانشناسی در انتخاب آن استفاده کنید، اندازه و مدل کمد موردی است که باید به طور کامل بررسی کنید. 

قطعا لوازم بسیاری مربوط به نوزاد است که اگر یک کمد خوب و استاندارد نداشته باشید هر بار برای استفاده از یک وسیله و قرار دادن آن در جای خود عصبی خواهید شد! جدا از عصبی شدن شما طراحی غیر اصولی یک کمد حتی ممکن است به نوزاد شما آسیب وارد کند. 

قطعا بعد از یک سال که از تولد نوزاد بگذرد، گاها ممکن است حتی برای چند دقیقه کودک شما در اتاق خود تنهایی مشغول بازی باشد. بعد از اینکه کودک بتواند به صورت چهار دست و پا حرکت کند به احتمال خیلی زیاد به سمت کشو یا در های کمد جذب می شود. از این رو باید توجه زیادی به این مورد داشته باشید که کمد نوزاد نباید خطری برای او داشته باشد. 

خرید کمد در سیسمونی نوزاد


کمد و سرویس چوب نباید خطری برای نوزاد داشته باشد! 

زمانی که کودک شما در حد راه رفتن یا چهار دست و پا حرکت کردن بزرگ شد، نه تنها کمد بلکه هر وسیله ی چوبی که قرار است داخل اتاق نوزاد باشد، باید به ضربه گیر مجهز شود. 

پیشنهاد می کنیم اگر مانند بسیاری از پدر مادرها تصمیم دارید یک صندلی راک در اتاق کودک بگذارید تا زمان خواب کودک روی آن بنشینید و برای او شعر بخوانید، از این تصمیم صرف نظر کنید. یا صندلی ای را انتخاب کنید که به هیچ شکل احتمال آسیب دیدن به واسطه آن وجود نداشته باشد. به طور مثال احتمال افتادن آن روی کودک یا تیز بودن لبه ها را بررسی کنید. 

حتی اگر قرار است یک کمدی تهیه کنید که تا سالهای نوجوانی از آن استفاده شود، باید به این مورد دقت کنید که در زمان کودکی لبه های کشو، دستگیره ها و درب های کمد را به گونه ای به ضربه گیر مجهز کنید که آسیبی برای کودک شما ایجاد نشود. 

اسباب بازی های سیسمونی


خرید اسباب بازی و لباس نوزاد در سیسمونی 

بعد از خرید سرویس خواب نوزاد و کمد و طبقه بندی، سراغ مبحث جذاب اسباب بازی و لباس می رویم. مهم ترین نکته ای که درباره خرید لباس نوزاد باید توجه داشته باشید این است که پیش از به دنیا آمدن او، اتاقش را مملو از لباس های فصل های مختلف نکنید! با توجه به فصلی که نوزاد در آن به دنیا می آید، لباس های مورد نیاز را تا سه ماه آینده تهیه کنید.

بعد از سایز و اندازه، موردی که اهمیت دارد این است که لباس هایی را تهیه کنید که از پارچه باکیفیت در آن استفاده شده باشد. 

به هیچ عنوان از لباس هایی که جنس پلاستیکی دارند یا حتی حدس می زنید که ممکن است حساسیت زا باشند، برای پوشاندن کودک استفاده نکنید. 

در خرید لباس های سرهمی نوزاد به این موضوع دقت کنید که پوشک، فضایی از لباس را اشغال می کند. از این رو نباید لباس تنگ باشد. همچنین طراحی لباس از مواردی است که اگر به آن دقت نداشته باشید زمان پوشاندن یا درآوردن لباس از تن نوزاد، ناخواسته او را اذیت می کنید. 

خرید لباس نوزاد در سیسمونی


محدودیت خرید اسباب بازی و لوازم غیر ضروری در سیسمونی نوزاد! 

در مبحث خرید اسباب بازی، محدودیت خاصی وجود ندارد اما تنها موردی که باید توجه داشته باشید این است که اسباب بازی مناسب هر سن را برای کودک تهیه کنید. به طور مثال از خرید اسباب بازی هایی که قسمت های کوچکی از آن جدا می شود، خودداری کنید، زیرا احتمال قورت دادن اجزای اسباب بازی توسط کودک بسیار بالاست. 

اگر قصد دارید در سیسمونی این نوع اسباب بازی ها را تهیه کنید که جنبه تزئینی داشته باشد، حتما آن ها را در کمد و طبقه بندی قرار دهید تا کودک دسترسی به آن ها نداشته باشد.

دومین مورد این است که با توجه به سبک زندگیتان برای خرید کالاسکه برنامه ریزی کنید. اگر تنها برای هواخوری می خواهید کودکتان را بیرون ببرید، نیازی نیست یک کالاسکه خیلی گران قیمت تهیه کنید. بلکه به جای آن می توانید روروک و واکر تهیه کنید.


مهم ترین لباسی که باید برای نوزاد بخرید  

اولین لباسی که نوزاد قرار است بپوشد، مهم ترین لباسی است که باید با وسواس بالا آن را تهیه کنید. علاوه بر آن پتو، حوله و موارد مورد نیاز برای زمان تولد را فراموش نکنید. لباس های مورد نیاز را به گونه ای انتخاب کنید که حتی حدفاصل درب بیمارستان تا ماشین بدن یا صورت کودک سرد نشود. احتمال سرماخوردن کودک در این شرایط بسیار بالاست. 

لباس های نوزاد که برای سیسمونی باید بخریم​​​​​​​


وسایلی که در لیست راهنمای خرید سیسمونی جایی ندارند! 

شاید برایتان عجیب باشد که چرا در این مقاله اشاره ای به بسیاری از لوازم سیسمونی نداشتیم! حقیقت این است که تلاش ما در این مقاله این بود که مهم ترین موارد برای سیسمونی نوزاد را بررسی کنیم و اهمیت خرید اصولی هر یک را یادآوری کنیم. 

قطعا عمر رسم و رسومات غیر منطقی تمام شده و آنچه که اکنون اهمیت دارد تلاش شما برای تربیت صحیح، فراهم کردن آرامش و آسایش کودک است که قطعا با خرید سیسمونی گران قیمت اتفاق نخواهد افتاد.


در این مقاله به بررسی راهنمایی برای خرید سیسمونی دخترانه و پسرانه پرداختیم؛ نکاتی را بررسی کردیم که در صورت رعایت کردن آنها می توانید بهترین مدل سرویس خواب نوزاد را تهیه کنید. شما والدین عزیز نیز می توانید نظرات و پیشنهادات خود پیرامون این مقاله از مجله اینترنتی بلج در ادامه با ما در میان بگذارید.


بیشتر

ورود به فروشگاه

0
5 از 5

پیشنهاد خرید

خرید انواع سرویس خواب نوزاد دخترانه و پسرانه

در این مقاله با هم به طور مفصل درباره خرید سرویس نوزاد و نکاتی که در هنگام خرید آن باید رعایت کنیم، صحبت کردیم. حال وقت آن رسید که به فکر انتخاب بهترین مدل بر اساس این نکات باشیم. اگر به دنبال خرید یک سرویس خواب نوزاد جذاب و زیبا هستید، بهتر است روش‌های سنتی را فراموش کرده و همگام با تکنولوژی قدم بردارید. مجله اینترنتی بلج از شما دعوت می کند از جدیدترین و بروزترین سرویس خواب های نوزاد دخترانه و پسرانه موجود در فروشگاه اینترنتی بلج دیدن فرماید تا در یک نگاه و با صرف چند دقیقه زمان بتوانید سرویس خواب نوزاد خود را انتخاب کرده و یک خرید لذت بخش را تجربه کنید
تگ ها:

درباره نویسنده

محمد محمدی

محمد محمدی هستم، حدود شش سال قبل از رشته ی IT فارق التحصیل شدم. با بحث شیرین تولید محتوا در دوران داشنجویی آشنا شدم. یکی از موضوعاتی که درباره آن مطالعه ی آزاد زیادی داشتم در ضمینه دکوراسیون داخلی بود و همین علاقه ی من باعث شد تا بتونم یکی از اعضای خانواده بزرگ بلج باشم. در ضمینه دکوراسیون داخلی سال هاست که مشغول فعالیت هستم و امید وارم بتونم اطلاعاتم رو در اختیار کسانی که در این ضمینه فعالیت دارند قرار بدم.

نظر شما

نظرات کاربران