ورود به فروشگاه بُلج

نام :

نام خانوادگی :

ایمیل :

مقالات برگزیده

ورود به حساب کاربری

خانه دکوراسیون چوبی راهنمای خرید صندلی اداری مناسب

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب

تخمین زمان مطالعه

7دقیقه
شنبه 31 خرداد 1399

تخمین زمان مطالعه

  7  دقیقه

هر فرد شاغل در یک محیط اداری، بطور میانگین 40 ساعت از هفته و 1900 ساعت از سال را روی یک صندلی سپری میکند. 

با یک حساب و کتاب ساده می توان دریافت که هر یک از این افراد بخش زیادی از عمر خود را روی صندلی های اداری ای می گذرانند که در بسیاری از مواقع استاندارد نبوده و مشکلات جسمانی زیادی در سالیان بعد برای آنها به همراه خواهند داشت. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به ارائه ی راهنمای خرید صندلی اداری مناسب بپردازیم. اگر شما هم قصد خرید صندلی اداری برای خود در منزل یا برای کارمندان شرکت خود را دارید، در ادامه همراه ما باشید.


چرا خرید صندلی اداری مناسب اهمیت دارد؟

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب


انتخاب و خرید صندلی اداری خوب می تواند زندگی شما را در ابعاد وسیعی تحت تاثیر قرار دهد. از جمله این تاثیرات می توان به این موارد اشاره کرد:

1) تشویق افراد به حفظ حالت درست بدن در زمان نشستن: یک صندلی خوب به شما اجازه نمی دهد که در آن فرو رفته و یک حالت غیر سالم برای ستون فقرات خود ایجاد کنید. این عامل نقش زیادی در جلوگیری از مشکلات جسمانی بعدی دارد.

2) افزایش کیفیت کار افراد: وقتی شما موقع نشستن روی آن کاملا احساس راحتی داشته باشید، می توانید تمرکز بیشتری روی کار خود داشته باشید و در نتیجه یک محیط کار پربازده تر ایجاد خواهد شد.

3) انتقال پیام مهمی به کارمندان: مدیران با اقدام به خرید صندلی های اداری استاندارد برای کارمندان خود، به آنها این پیام را منتقل می کنند که سلامتی و راحتی شما برای ما در اولویت قرار دارد. این اقدام می تواند ارتقای قابل توجه محیط کاری را به دنبال داشته باشد.


ویژگی های مهم بهترین صندلی اداری چیست؟

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب


برای داشتن یک خرید رضایت بخش باید مولفه هایی را در نظر بگیرید که عدم توجه به آنها می تواند مشکلات جدی ای برای شما به دنبال داشته باشد. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم

1. ارتفاع یک صندلی اداری استاندارد: ارتفاع مناسب به قد شما بستگی دارد اما معمولا ارتفاع 40 الی 53 سانتی متر قسمت نشیمن گاه صندلی از سطح زمین، تقریبا برای تمام افراد جواب می دهد. ارتفاع آن باید به نحوی باشد که زانوها زاویه 90 درجه داشته، کف کفش کاملا به سطح زمین برسد و آرنج ها با سطح میز کامپیوتر در یک راستا باشند. البته ارتفاع صندلی باید به راحتی قابل تغییر باشد.

2. عمق و عرض صندلی: عرض استاندارد برای یک صندلی اداری از 43 الی 50 سانتی متر متغیر است. عمق صندلی ( منظور از عمق فاصله بین قسمت جلویی تا پشت نشیمن گاه صندلی است) نیز باید به اندازه ای باشد که پشت زانو تا نشیمن گاه صندلی بین 5 الی 10 سانتی متر فاصله داشته باشد.

3. پشتی استاندارد صندلی اداری: ناحیه ی پشتی صندلی باید قادر به حفظ حالت طبیعی ستون فقرات در حین نشستن باشد و همچنین حمایت کافی برای کمر فراهم کند. در این راستا، عرض آن باید بین 30 الی 48 سانتی متر باشد. در مواردی که این قسمت و نشیمن گاه صندلی یک تکه هستند، قسمت پشتی باید قابلیت تنظیم شدن و قفل شدن روی حالت انتخابی شما را داشته باشد.

4. بهترین جنس قسمت نشیمن گاه صندلی: این قسمت باید نرمی کافی برای تضمین راحتی در نشستن های طولانی مدت را داشته باشد. آنهایی که از مواد اولیه ی قابل تنفس ساخته شده اند نسبت به انواع سفت تر، در اولویت خواهند بود؛ چرا که قابلیت تنظیم جریان هوای بیشتری خواهند داشت.


صندلی های ارگونومیک را فراموش نکنید

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب - صندلی اداری ارگونومی


همه جا می شنویم که یک صندلی ارگونومیک خریداری کنید، یعنی صندلی ای با ویژگی هایی که در بالا به بررسی آن پرداختیم اما این صندلی ها دقیقا چگونه تاثیر مستقیمی بر سلامتی ما دارند؟

- این صندلی ها به گردن و کمر شما استراحت می دهند و ریسک ابتلا به درد شانه و گردن را با این کار کاهش می دهند.

- با ایجاد فضایی راحت برای نشستن، فشار وارد بر استخوان های بدن را کاهش داده و از دردهای مفاصل که می توانند مدت طولانی ای شما را درگیر کنند، جلوگیری می کنند.

- با حفظ حالت طبیعی ستون فقرات و کمر شما، احتمال آسیب آنها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند.


در هنگام خرید صندلی اداری به برندهای استاندارد اهمیت دهید

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب


یکی از اصلی ترین عواملی که خریدی رضایت بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد، توجه به برندهای استاندارد است، چرا که وقت آزمون و خطا و ریسک کردن را ندارید، خصوصا اگر بخواهید به خریدی در مقیاس بالا بپردازید و خرید محصولی غیراستاندارد تمام برنامه های شما را به هم خواهد ریخت.


صندلی اداری در منزل

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب


وقتی بحث اهمیت استفاده از یک صندلی اداری استاندارد می شود، فقط در مورد تاثیر آن بر افرادی که در یک محیط اداری مشغول به کار هستند، صحبت نمی کنیم. در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از نیروی کار، بصورت دور کاری فعالیت می کنند و این در حالی است که پیش بینی می شود تا سال 2030 این افراد نیمی از جمعیت شاغل را به خود اختصاص دهند. این افراد نیز در اتاق کار خود در منزل نیازمند یک صندلی اداری ارگونومیک خواهند بود تا ساعات کار طولانی مدت تاثیر سوئی بر سلامتی شان نداشته باشد. ناگفته نماند بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان صندلی اداری را جایگزین صندلی مطالعه یا صندلی میز تحریر خود می کنند، پس صندلی اداری بر زندگی افراد زیادی تاثیرگذار بوده و باید استاندارد بودن آن جدی تر گرفته شود.


انتخاب یک صندلی اداری غیراستاندارد چه نتایجی به دنبال دارد؟

راهنمای خرید صندلی اداری مناسب


با توجه به اینکه طیف وسیعی از افراد برای ساعات طولانی از این صندلی استفاده می کنند، عدم توجه به استاندارد و ارگونومیک بودن آن می تواند بخش زیادی از جامعه را دچار مشکلات مربوط به ناحیه ی گردن، شانه ها، ستون فقرات، کمر و پا کند. مشکلاتی که متاسفانه درصد زیادی از آن غیرقابل برگشت بوده و تا آخر عمر گریبان گیر افراد خواهند بود.

در این مقاله با توجه به اهمیت اساسی صندلی های اداری، به ارائه ی مولفه هایی که در زمان خرید باید مورد توجه قرار گیرند، پرداختیم. امیدواریم با درنظر داشتن این نکات، به مناسب ترین خرید ممکن دست یابید. شما نیز می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در ادامه با ما و دیگر خوانندگان مجله اینترنتی بلج به اشتراک بگذارید.


بیشتر

ورود به فروشگاه

1
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

مرضیه قادری

سال هاست که در دنیای کلمات غرق شدم و به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه. برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم، چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم و این به من انرژی میده. خدا کنه که مطالبم رو دوست داشته باشید

نظر شما

نظرات کاربران